STARTUOJA KOMPENSACIJOS ELEKTROMOBILIUI ĮSIGYTI

Nuo šiandien, gegužės 17 d., galima teikti prašymus kompensacijoms gauti įsigijus gryną elektromobilį. Visos paraiškos priimamos tik elektroniniu būdu per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS).

Gyventojams kompensuojama dalis išlaidų už įsigytą elektromobilį. Šiam tikslui iš Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų. Šiuo kvietimu skatinama įsigyti tik elektra varomus automobilius (Elektromobilis – M1 klasės transporto priemonė, kurioje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio.)

Pateikusiam tinkamai užpildytą prašymą pareiškėjui bus skiriama vienkartinė 2500 eurų išmoka už įsigytą naudotą elektromobilį arba 5000 eurų kompensacija – už naują.

Papildomą 1000 eurų išmoką gaus tas pareiškėjas, kuris sunaikins savo turėtą taršų automobilį. Tačiau ji bus skiriama tik atitinkant nustatytus kriterijus:

  • pareiškėjas sunaikintos M1 klasės transporto priemonės savininku/valdytoju arba įregistruotu tik valdytoju buvo ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2021 m. vasario 2 d.;
  • automobilio techninė apžiūra turėjo galioti 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d.;

Transporto priemonė turi būti sunaikinta ir išregistruotai iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro. Transporto priemonių tvarkytojų sąrašą rasite ČIA.

Kvietimą rasite ČIA.

!!! Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog kvietimas teikti paraiškas dėl 1000 eurų kompensacijos mažiau taršiam automobiliui įsigyti, kompensacijų visuomeniniam transportui, paspirtukams, dviračiams  dar negalioja ir prašymų teikti nėra galimybės.