Naujosios kartos „Hyundai Santa Fe“ – naujos galimybės

 

Penki faktai apie naująjį elegantišką „Hyundai Santa Fe“
• Nauja 8 laipsnių automatinė pavarų dėžė
• Nauja pažangi HTRAC* keturių varančiųjų ratų sistema
• Naujas taupių dyzelinių variklių asortimentas
• Naujas itin kokybiškas salonas
• Naujos saugos sistemos

 

Ketvirtosios kartos „Hyundai Santa Fe“ buvo pristatytas 2018 m. pavasarį tarptautinėje Ženevos automobilių parodoje. Pirmąjį kartą „Santa Fe“ rinkoje pasirodė 2001 m. Nuo to laiko Europoje „Hyundai“ pardavė daugiau kaip 1,5 mln. SUV modelių, iš kurių daugiau kaip 400 000 buvo „Santa Fe“. Naujasis modelis yra 4 770 mm ilgio, 1 890 mm pločio, jo ratų bazė – 2 765 mm. Antrosios eilės vieta keliams padidinta 38 mm, tuo tarpu sėdynės sumontuotos 18 mm aukščiau nei anksčiau. Dabar prie trečios eilės sėdynių prieiti dar paprasčiau, o erdvės galvai padaugėjo 22 mm. Bagažui vietos taip pat padaugėjo dabar bagažinės talpa – 40 iki 625 litrų.

 

Naujojo „Hyundai Santa Fe“ dizainas atkartoja „Hyundai“ SUV asortimentą. Galinga ir atletiška išvaizda sustiprina automobilio stovėseną. Naująjį „Santa Fe“ galima rinktis iš trijų komplektacijų „Comfort“, „Style“ ir „Premium“. Kėbulo spalvą galima rinktis iš penkių „metalic“ ir penkių perlamutrinių spalvų. Dailią salono spalvą pasirinksite iš keturių alternatyvų: juodos, pilkos, smėlinės ar bordo.

 

 

Ketvirtosios kartos „Santa Fe“ tikslas buvo patobulinti automobilio valdomumą ir stabilumą. Taip pat pagerinti komfortą ir sumažinti kelio triukšmą. Pirmąkart modelyje sumontuota nauja pažangi keturių varančiųjų ratų sistema HTRAC*. Ji pagal situaciją kontroliuoja priekinių ir galinių ratų sukimo momento paskirstymą bei stabdymo jėgą. Taip vairuotojui lengviau vairuoti sudėtingomis sąlygomis. Sistema jėgą kiekvienam ratui perduoda pagal sukibimą su keliu bei automobilio greitį. Pasirinkus sportinį režimą galiniams ratams perduodama iki 50 proc. sukimo momento. „Eco“ režimu „Santa Fe“ perduoda galią tik priekiniams ratams.

 

Naujosios kartos „Santa Fe“ turi dyzelinį variklį, kuris atitinka naujus „Euro 6C“ emisijų standartus. Galingas 2,2 litro „CRDi“ dyzelinis variklis išvysto 197 AG (144 kW) galią ir 436 Nm sukimo momentą. Sumontavus atnaujintą 8 laipsnių automatinę pavarų dėžę (8AT) (ji standartiškai naudojama visuose modeliuose su šiuo varikliu) degalai vartojami ekonomiškiau. Pirmąkart naujasis „Santa Fe“ gali būti varomas tik priekiniais ratais . Modeliai „Style“ ir „Premium“ gali būti su keturių varančiųjų ratų pavara.

 

 

Naujasis „Hyundai Santa Fe“ atitinka aukščiausius Europos saugumo standartus. Modelyje sumontuotos „Hyundai SmartSense“ aktyviosios saugumo ir pagalbos vairuotojui sistemos. Inovatyvi sistema „Rear Occupant Alert“ stebi galines sėdynes, kad perspėtų vairuotoją, kai keleiviai išlipa iš automobilio arba kai atidaromos galinės durys. Sistema „Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist“ ne tik įspėja vairuotoją, jei iš galo priartėja transporto priemonė, bet ir automatiškai stabdo, jei kyla susidūrimo pavojus. Iš galo artėjant transporto priemonėms, sistema „Safety Exit Assist“ laikinai užrakina duris ir neleidžia išlipti keleiviams. Be to, buvo patobulinta naujojo „Hyundai Santa Fe“ pasyvusis saugumas  – automobilio kėbulas tapo tvirtesnis, todėl geriau apsaugo keleivius susidūrimo metu. Panaudojus karštojo štampavimo technologiją, sumažėjo bendrasis automobilio svoris, o tai užtikrina aukščiausią atsparumą smūgio metu. Galinis langas išdidintas 41 proc., todėl per jį geriau matosi, kas vyksta už transporto priemonės.

 

„Santa Fe“ sumontuotos net kelios prisijungimo galimybės. Prie šiuolaikiškos naujojo „Santa Fe“ informacijos ir pramogų sistemos galima prijungti išmanųjį telefoną per „Bluetooth“ ar USB jungtis. Ji taip pat palaiko „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ paslaugas. Sistemą galima papildyti pasirenkamai užsakoma navigacijos sistema. Pirmąjį kartą „Premium“ komplektacijos modelyje sumontuotas ekranas, projektuojantis vaizdą ant priekinio stiklo. Tokia svarbi informacija, kaip greitis ir navigacijos pranešimai, yra projektuojami tiesiai vairuotojui prieš akis, todėl neblaškomas dėmesys.

 

 

Papildomai pasirenkamoje 8 colių informacijos ir pramogų sistemoje veikia navigacijos, medijos ir „Apple CarPlay“ bei „Android Auto“ paslaugos. Be to, „Santa Fe“ sumontuotas naujas ant stiklo projektuojamas 8 colių ekranas. Jis prieš vairuotojo akis pateikia svarbią ir lengvai perskaitomą informaciją bei saugumo pranešimus.

 

Numatoma, kad „Santa Fe“ Baltijos šalyse pasirodys 2018 m. rudenį. Kainos dar nepatvirtintos.

 

* H = „Hyundai“, „trac“ = trauka