naujasis IONIQ laimi EURO NCAP 5 žvaigždučių apdovanojimą

ioniq_ncap

Nepriklausoma automobilių vertinimo organizacija „Euro NCAP“ skyrė aukščiausią penkių žvaigždučių įvertinimą už saugą „Hyundai Motor“ visiškai naujam IONIQ automobiliui. Bandymuose IONIQ surinko daugiausiai taškų keturiose kategorijose: suaugusių keleivių, vaikų keleivių, pėsčiųjų saugos ir pagalbinių saugos sistemų. Tai įrodo, kad IONIQ yra vienas saugiausių automobilių šiame segmente. Visų IONIQ modelių standartinėje įrangoje yra ilgas aktyvios saugos funkcijų sąrašas. Jame rasite autonominį avarinį stabdymą su pėsčiųjų detektoriumi, įspėjimą apie nukrypimą iš važiavimo juostos, eismo juostos laikymosi pagalbą ir išmanųjį pastovaus greičio palaikymą. Su IONIQ „Hyundai Motor“ išplėčia pasirinkimo laisvę. Tai pirmasis pasaulyje automobilis, kurio pirkėjai gali rinktis vieną iš trijų elektrifikuotų transmisijų: hibridinę, elektrinę ir įkraunamą hibridinę.

„Euro NCAP penkių žvaigždučių įvertinimas IONIQ pabrėžia „Hyundai Motor“ požiūrio į švaresnių technologijų  pasirinkimo naudą“, sako „Hyundai Motor Europe“ gamybos direktorius Thomas A. Schmid. „Modernios aktyvios saugos funkcijos įeina į visų modelių standartinę įrangą. Jų dėka IONIQ yra vienas saugiausių automobilių savo segmente, o taip pat saugus ir prieinamas elektrifikuoto mobilumo pasirinkimas klientams“.

 

Aukščiausio lygio aktyvi sauga yra standartinė IONIQ funkcija

ioniq_hev_aeb

„Euro NCAP“ bandymuose į IONIQ standartinę įrangą įeinančios autonominio avarinio stabdymo sistemos rezultatai buvo geri. Sistema įspėja vairuotoją apie avarines situacijas ir, jei reikia, pati įjungia stabdžius. Radiolokatoriaus ir vaizdo kameros duomenis naudojanti autonominio avarinio stabdymo sistema veikia trimis etapais. Pirmiausia įspėjusi vairuotoją vaizdo ir garso signalais, sistema pradeda kontroliuoti stabdžius pagal susidūrimo pavojaus tikimybę, o prieš pat susidūrimą įjungia stabdžius didžiausia jėga. Jei priešais automobilį yra kitas automobilis ar pėsčiasis, važiuojant 8 km/val. ar didesniu greičiu sistema įsijungia ir sumažina žalą, jei susidūrimas yra neišvengiamas.

Važiavimo juostos laikymosi sistema su įspėjimu apie nukrypimą nuo važiavimo juostos sustiprina IONIQ standartines saugos funkcijas. Sistema garso ir vaizdo signalais įspėja vairuotoją, jei automobilis kertą eismo juostą žyminčias linijas, o taip pat nedidele jėga pasuka vairą, kad automobilis grįžtų į saugią padėtį. „Euro NCAP“ nuodugniai patikrino sistemą, ir ji sėkmingai išlaikė bandymą.

Kiekvieno IONIQ standartinėje įrangoje esanti išmanioji pastovaus greičio palaikymo sistema taip pat prisidėjo prie penkių žvaigždučių įvertinimo. Ji išlaiko pastovų greitį ir vienodą atstumą iki priekyje važiuojančio automobilio, automatiškai padidindama arba sumažindama automobilio greitį. „IONIQ Electric“ pažangi išmanioji pastovaus greičio palaikymo sistema taip pat turi automatinio variklio išjungimo ir užvedimo funkciją.

Be „Euro NCAP“ išbandytų technologijų, IONIQ taip pat turi aklosios zonos detektorių ir įspėjimo apie skersinį eismą važiuojant atbuline eiga sistemą. Šios sistemos įspėja vairuotoją apie aplinkui esančius automobilius, pėsčiuosius ar kitus objektus, kurių nepastebėjus judantis automobilis gali patirti avariją. Tai dar viena IONIQ saugos funkcija.

 ioniq_hev_construc_lt

Įspūdingą „Euro NCAP“ bandymų rezultatą vainikuoja pasyvios saugos įranga

Kalbant apie pasyvią saugą, reikia paminėti, kad visų IONIQ modelių lengvas, bet tvirtas kėbulas yra modernių dizaino, gamybos būdų ir medžiagų sinergija. 53 proc. važiuoklės pagaminta iš itin tvirto plieno, tad ji yra tvirta ir gerai reaguoja į vairuotojo veiksmus, yra itin saugi, gerai sugeria smūgio energiją ir minimaliai deformuojasi, taip apsaugodama keleivius susidūrimo atveju. Patobulintą kėbulo konstrukciją papildo didelio stiprio pluoštu sustiprintas galinis buferis. Taigi, visi IONIQ modeliai yra tvirti ir patvarūs. IONIQ salone iš viso yra septynios saugos oro pagalvės, įskaitant vairuotojo kelius apsaugančią pagalvę. Tai dar vienas veiksnys žymiai prisidėjęs prie teigiamo „Euro NCAP“ įvertinimo.

„IONIQ Hybrid“ modelį jau galima įsigyti visose Europos šalyse. „IONIQ Electric“ prekyboje pasirodys kitų metų pradžioje, o „IONIQ Plug-In“ – 2017 metų antroje pusėje.