„Hyundai“ yra pasiruošusi grįžti į Pasaulio ralio čempionatą

  • „Hyundai“ yra pasirengusi grįžti į Pasaulio ralio čempionatą
  • Paryžiaus automobilių parodoje pademonstruotas ralyje dalyvausiantis modelis, sukurtas pagal naująjį „i20“
  • Ilgalaikės strategijos suformuoti nuosavą Pasaulio ralio čempionato komandą Europoje įgyvendinimas

„Hyundai“ yra pasirengusi grįžti į Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) organizuojamą Pasaulio ralio čempionatą, žinomą kaip WRC (angl. World Rally Championship), ir šiandien Paryžiaus automobilių parodoje pademonstravo ralyje dalyvausiantį modelį, sukurtą pagal naująjį „i20“.

Pasaulio ralio čempionatas yra vienos sunkiausių pasaulyje automobilių sporto lenktynės, todėl automobilis buvo sukurtas taip, kad įveiktų sudėtingą reljefą ir nepalankias oro sąlygas, su kuriomis susidurs varžovai.

Po pasitraukimo iš automobilių sporto 2003 metais „Hyundai“ išsikėlė ilgalaikį tikslą suburti nuosavą Pasaulio ralio čempionato komandą Europoje ir sukurti čempionatui skirtą automobilį, tai įgyvendinus, Paryžiuje pristatytas Pasaulio ralio čempionatui skirtas „i20“.

„Hyundai“ dalyvavimas ralyje

Kompanija į automobilių sportą įsitraukė 1998 metais, kai du sezonus dalyvavo Pasaulio ralio čempionato F2 klasėje. 1999 metais komanda pranešė, kad su visiškai paruoštu Pasaulio ralio čempionatui skirtu automobiliu, sukurtu pagal trejų durų „Accent“ modelį, 2000 metais pereis į aukščiausią klasę.

Apie Pasaulio ralio čempionatą

Pasaulio ralio čempionatą organizuoja ir prižiūri pasaulio automobilių sporto valdymo organas – Tarptautinė automobilių federacija (pranc. Federation Internationale de l’Automobile, FIA).

Šiandien Pasaulio ralio čempionate dalyvaujantys automobiliai kuriami su 1,6 litro varikliais, jiems atliekami neįtikėtini aerodinaminiai tobulinimai, diegiamos 4 varančiųjų ratų sistemos, montuojami turbokompresoriai, nuoseklios pavarų dėžės ir diegiamos kitos modernios technologijos.